«Бойчук ІЗМ»

постер «Бойчук ІЗМ»
Організатори: Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького Відділ «Музей Європейського мистецтва ХІХ-ХХІ ст.»

щотижня в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Вернісаж: 13 березня о 17:00

● Слово куратора                                                                             

«Бойчук●ІЗМ●» – це не просто чергова виставка творів Михайла Бойчука та його школи, а спроба самоосмислити і переосмислити саме його явище, ревіталізувати яскраве українське мистецтво в свідомості сучасників. Відчути, збагнути-осягнути «Бойчук●ІЗМ●» можна лише через діалог із творами, що представлені на даній виставці з колекції Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького.

Через творчість Михайло Бойчук засівав зерна мистецтва, тож нехай мистецтво проростає й промовляє…

[Іван Дудич]

● Експозиція

На виставці представлені твори  Михайла Бойчука та його учнів: Євгена Сагайдачного, Антоніни Іванової, Софії Налепинської-Бойчук, Миколи Касперовича, Миколи Федюка, Ярослави Музики, Охріма Кравченка

 

● Довідка

Бойчук Михайло Львович
(30 жовтня 1882, Романівка, Теребовлянський повіт — 13 липня 1937, Київ)

Український художник, маляр-монументаліст, засновник самобутньої школи українського мистецтва «бойчукізм», лідер групи «бойчукістів». Член НТШ (1912), УНТ (1917). Один із засновників монументального мистецтва України ХХ ст. Представник Розстріляного відродження.

Михайло Бойчук прагнув створити «нове українське мистецтво», що мало б під собою багате підґрунтя, прагнув відродити його від «самого кореня». Таким початком-коренем він вбачав іконопис періоду Київської Русі та Візантії. Проте використовуючи стилістичні та техніко-технологічні прийоми тих далеких часів – його «нове» мистецтво було навдивовижу сучасним, зрозумілим пересічній людині. Його сила полягала у стилізації чи навіть дещо буквалізації певних образів, уникаючи приземленості та буденної вульгаризації.

Своїх послідовників, а потім і учнів Бойчук переконував:

«Не бійтеся втратити свою індивідуальність. Хто краще Працює, до того приглядайтесь. Не треба боятись запозичувати у іншого, треба намагатися зробити краще. Індивідуальність сама виявиться, коли майстер визріє. »
Ідея: Тарас Возняк

Куратори: Наталія Крокіс, Іван Дудич

Експозиція: Іван Дудич, Дмитро Ганджа, Андрій Рибка

Куратори щиро вдячні Анні Банцековій, Любові Андрійчук, Максиму Максиміву, Михайлові Гуменюку, працівникам відділу «Музей європейського мистецтва ХІХ – ХХІ ст.» та всім, хто сприяв у підготовці цієї виставки

Залиште свій відгук

Дивіться також

Анархія. Між вулицею та інтер’єром


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
19 березня о 18.00 запрошуємо на відкриття виставки
Людмила Корж-Радько. Богдан Корж.

Виставка «Роботів Трансформерів»


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
з 10:00 по 22:00 годину
Міжнародна стоматологічна виставка «Дентал-Експо»


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд