постер Дон Жуан
м. Львів, проспект Свободи, 28
(0332) 260-13-60
(0332) 235-65-86 (театральна каса)
19:00
50-500 грн

Дія 1

Картина перша.Ніч у Севільї. Лепорелло чатує перед будинком дона Гонзало: Дон Жуан, його господар, пробрався до кімнати донни Анни, свого першого кохання. Але дівчина відкидає залицяння Дон Жуана, обличчя якого сховане за маскою. Він намагається втекти, але донна Анна кличе на допомогу. З’являється Командор і викликає спокусника на дуель. Дон Жуан хоче уникнути кровопролиття. Але дон Гонзало називає його боягузом. Він хапається за шпагу. Командор зупиняє своє серце поцілунком рапіри, передаючи «свободи» Дон Жуану. Дон Жуан із Лепорелло тікають. З’являється дон Оттавіо, наречений донни Анни. Він присягає відплатити незнайомому вбивці.

Картина друга.

Дон Жуан знаходить нову жертву, але його очікує невдача, оскільки в дамі, яку він обирає, він упізнає донну Ельвіру, покинуту раніше кохану. Вона якраз шукає його для того, щоб притягнути до відповідальності за зраду. Але Дон Жуан вдало викручується, залишаючи засмучену Ельвіру разом із Лепорелло. Слуга, щоб заспокоїти Ельвіру, розповідає їй про жінок, зваблених паном. Наближається весільна процесія на чолі з нареченими Церліною та Мазетто. Дон Жуан, ніби випробовуючи кохання наречених, наказує Лепорелло почастувати всю процесію. Сам тим часом запрошує Церліну до замку. Але знову з’являється донна Ельвіра і викриває спокусника перед довірливою селянською дівчиною. Дон Жуан намагається видати ревниву жінку за божевільну, але Ельвіра забирає з собою Церліну. Донна Анна та дон Оттавіо, не підозрюючи, що перед ними вбивця, просять Дон Жуана допомогти їм. Дон Жуан із ввічливістю згоджується. Раптово приходить донна Ельвіра і знову намагається викрити спокусника. Дон Жуан безцеремонно називає її божевільною. Донна Анна, дочка Командора, з жахом усвідомлює, що саме Дон Жуан був у неї цієї ночі  і вбив батька.

Картина третя.

Дон Жуан із задоволенням слухає розповідь Лепорелло про події в замку. Картина четверта. Біля замку. Церліна намагається вмилостивити розлютованого Мазетто. Адже Лицар навіть не доторкнувся до неї, навіть не глянув: чого ж гніватися?Невдовзі з’являються троє людей у масках. Це донна Анна, донна Ельвіра та дон Оттавіо. Вони шукають не розваг, а прийшли викрити Дон Жуана.Серед бурхливих веселощів сумує лише один Мазетто. Сердито стежить він за залицяннями господаря до Церліни. Входять троє незнайомців у масках. Дон Жуан разом із Лепорелло, скориставшись метушнею, затягують Церліну до сусідньої кімнати. На крик дівчини збігаються гості, але спокусник спокійний. Адже він кинувся на порятунок Церліни, яку хотів нібито спокусити Лєпорелло. Дон Жуанові ніхто не вірить. Він  шпагою прокладає шлях до виходу собі та Лепорелло.

Дія 2

Картина перша

Перед будинком донни Ельвіри. Сутеніє. Небезпечні пригоди набридли Лепорелло: рано чи пізно це має погано скінчитися. Слуга вирішує покинути господаря. Однак гаманець з золотом припиняє його бурчання. Увагу Дон Жуана привертає камеристка Ельвіри.  Дон Жуан та Лепорелло обмінюються плащами. Тим часом на балкон виходить Ельвіра. Дон Жуан, сховавшись за спиною слуги, співає серенаду. Ельвіра знову спалахує пристрастю. Вона вибігає на вулицю і, сприйнявши у темряві перевдягненого Лепорелло за свого невірного коханого, готова йти з ним на край світу. Тепер Дон Жуан може залицятися до камеристки. Нічну ідилію руйнує Мазетто, який із кількома друзями шукає Дон Жуана, щоби відплатити за знівечену честь. Але той видає себе за Лепорелло і навіть вказує, де знайти мерзенного спокусника. Озброєні друзі Мазетто розходяться у різні боки, а нещасний наречений Церліни залишається віч-на-віч із кавалером. Дон Жуан б’є його і, сміючись, залишає. Церліна ніжно втішає коханого.

Картина друга

Перевдягений у костюм господаря Лепорелло все ще прогулюється з донною Ельвірою. Він почувається «Дон Жуаном» у цій небезпечній ролі. Йому стає зовсім незручно, коли з’являється донна Анна та дон Оттавіо, а потім Церліна з Мазетто. Переляканий Мазетто зразу ж все розповідає. Ця нова витівка Дон Жуана ще більше вражає всіх, а Оттавіо обіцяє розправитися зі спокусником.

Картина третя

Кладовище у Севільї. Дон Жуан, знаходить тут свого слугу. Серед могил  і хрестів вони розповідають один одному про свої останні пригоди. Стоячи перед пам’ятником Командору, Лепорелло з жахом читає напис: «тут на вбивцю чекає смерть».Але Дон Жуана це не лякає. З самовпевненістю він запрошує на вечерю камінну статую вбитого ним Командора. Статуя з загрозою киває головою: «Прийду».

Картина четверта

З добрим настроєм Дон Жуан смакує розкішною вечерею з яблуками спокуси. Донна Ельвіра знову, в останній раз, приходить до нього. Вона ще раз намагається навернути свого невірного коханого на правильний шлях. Але Дон Жуан не хоче її слухати. Донна Ельвіра збирається йти, проте враз злякано повертається назад. Дон Жуан посилає Лепорелло подивитися, що там відбувається. З жахом слуга сповіщає, що камінна статуя Командора завітала на вечерю. Хвилини Дон Жуана пораховані, але без страху він йде на зустріч смерті. «Ні» – відповідає він на вимогу Командора покаятися. Чуються страшні громовиці, небо пронизують блискавки. Дон Жуан, якого Командор затягує до безодні, встигає передати «свободи донжуанства» Лепорелло.

Епілог

Донна Ельвіра, донна Анна і дон Оттавіо, Церліна та Мазетто вітають у Лепорелло новонародженого Дон Жуана. При цьому проповідують, що доброчесність чекає нагорода, а порок сам собі суддя…

 

Залиште свій відгук

Дивіться також

Pianoбой. Новий альбом


19:00
Онлайн трансляції вистав Національної оперети України


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Онлайн вистава  «Pentecost"


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Відеоверсії вистав Театру імені Леся Курбаса


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд