Джазовий симфонічний концерт

постер 	Джазовий симфонічний концерт
м. Львів, вул. Бандери, 8
19:00

Всесвітньовідомі мелодії Гершвіна, Еллінгтона та Манчіні виблискуватимуть новими барвами у виконанні симфонічного оркестру Луганської філармонії під батутою Любомира Ліщука.

 

Джаз – це втілення щирості, безтурботності і свободи. Та спочатку народжений в афроамериканських кварталах джаз вважався музикою бідняків. Минуло кілька десятиліть – і ось цей стиль стирає будь-які кордони між людьми і стає елітарним мистецтвом.

 

Появі джазу на академічній сцені світ завдячує американському піаністу та композитору Джорджу Гершвіну, сину одеських емігрантів. У своїх музичних виставах, симфонічних та інструментальних творах Гершвін поєднав грандіозне звучання симфонічного оркестру з енергійними джазовими ритмами. Він створив “Поргі і Бесс” – першу “оперу в стилі джаз”, де використав джазові та блюзові мотиви, африканський фольклор та імпровізації.

 

На написання мелодії найвідомішої арії з опери – “Summertime” – композитора надихнула українська колискова “Ой, ходить сон”, яку він почув у США у виконанні Української республіканської капели під керівництвом Олександра Кошиця. Мелодії з “Поргі та Бесс” ви почуєте і на концерті у Львівському органному залі.

 

Виконавці:

Академічний симфонічний оркестр Луганської філармонії

Дириґент —Любомир Ліщук

 

Програма:

Любомир Ліщук – “Присвята Генрі Манчіні”

Любомир Ліщук – “У світі Дюка Еллінгтона”

Джордж Гершвін – “Поргі та Бесс” (симфонічна картина)

 

Тривалість: близько години

 

У разі оголошення повітряної тривоги під час концерту його буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

 

Залиште свій відгук

Дивіться також