Фрески. Пилатюк. Харечко

постер 	Фрески. Пилатюк. Харечко
м. Львів, вул. Бандери, 8
19:00

Фреска – це мить, що застигла навіки, творіння художника, що промовляє до нас крізь століття, покоління, ідеології та імперії; вічна сила мистецтва, за яким правда. 

Програма “Фрески” від солістів Національного будинку органної та камерної музики в Києві, заслужених артистів України Назарія Пилатюка та Ірини Харечко – більше, ніж про зображальне мистецтво. Вона про те, заради чого ми боремося і що передаємо у спадок наступним поколінням.

У програмі – твори з Чехії, Естонії та України – Клемента Славицького, Арво Пярта та Лесі Дичко.

 

Виконавці:

Заслужений артист України Назарій Пилатюк – скрипка

Заслужена артистка України Ірина Харечко – орган

 

Програма:

Клемент Славицький – Фреска (виконує Ірина Харечко)

Арво Пярт – “Fratres” (“Брати”) (виконують Назарій Пилатюк та Ірина Харечко)

Леся Дичко – Фрески (за картинами Катерини Білокур) (виконують Назарій Пилатюк та Ірина Харечко)

 

Про виконавців:

Назарій Пилатюк – український скрипаль, Заслужений артист України, лауреат міжнародних конкурсів.

Назарій навчався гри на скрипці з семи років у свого батька Ігоря Пилатюка та в студії при Івано-Франківському музичному училищі імені Дмитра Січинського, далі у Київській середній спеціальній музичній школі імені Миколи Лисенка. Закінчив Львівську середню спеціальну музичну школу-інтернат імені Соломії Крушельницької. Навчався у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка (клас професора Ігоря Пилатюка).

Удосконалював виконавську майстерність на майстер-класах у професорів  Богодара Которовича, Захара Брона, Міхаеля Фрішеншляґера, Йосифа Томашека, Анни Чумаченко.

Учасник відомих міжнародних фестивалів, серед яких: Kyiv Мusic Fest, Дні музики Мирослава Скорика, Charleston Music Fest, “Віртуози” (Львів). 

У  2008-2010 pp. – концертмейстер та соліст симфонічного оркестру філармонії в м. Ополє (Польща).

У 2014 році дебютував як диригент у Львівському національному оперному театрі (опера “Наталка Полтавка” в обробці М. Скорика).

2014-2015 рр. пройшов стажування в академії імені Ференца Ліста (Веймар, Німеччина) у класі проф. М. Сімми.

Член журі Всеукраїнського конкурсу скрипалів імені Богодара Которовича, в місті Київ.

Веде насичену концертно-гастрольну діяльність в Україні, Польщі, Австрії, Німеччині, Угорщині, Швеції, Фінляндії, США.

Композитор Мирослав Скорик присвятив Назарію Пилатюку Концерт № 7 для скрипки та симфонічного оркестру, який у 2014 р. був записаний лейблом NAXOS у супроводі Національного одеського симфонічного оркестру під батутою всесвітньо відомого диригента Хобарта Ерла.

 

Ірина Харечко – солістка Національного будинку органної та камерної музики, Заслужена артистка України.

Випускниця Національної музичної академії України по класу фортепіано (професор А. Снєгірьов) і класу органа (професор Г. Булибенко). В 1996 році захистила європейський диплом соліста-органіста під керівництвом професора Дороті де Рой (Голландія) і згодом, в 1999 році, закінчила аспірантуру музичної академії за спеціальністю органного виконавства.

 

Удосконалювала техніку виконавства на майстер-класах відомих європейських музикантів: професорів Ф. Клінди (Словаччина), Й. Труммера (Австрія), Б. Біллетера (Швейцарія), ректора Вищої музичної школи ім. Ф. Мендельсона Х. Круммахера (Німеччина), а також в міжнародній школі “Мистецтво та освіта XXI століття”. У конкурсі камерних ансамблів, проведеному в рамках цієї школи, вона отримала звання дипломанта. Значною віхою на творчому шляху органістки була участь в міжнародних фестивалях старовинної музики в Брюгге (Бельгія).

 

Артистка концертує з солістами-вокалістами, інструментальними ансамблями, хоровими колективами, ансамблем класичної музики ім. Б. Лятошинського, веде активну гастрольну діяльність в Україні та за кордоном (Бельгія, Голландія, Німеччина, Польща та інші країни).

 

Просимо мати з собою документ, що посвідчує особу.

У разі оголошення повітряної тривоги під час концерту його буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

Залиште свій відгук

Дивіться також