Готична сюїта. Органний концерт

постер Готична сюїта. Органний концерт
м. Львів, вул. Бандери, 8
19:00

Сольний концерт органістки Національного будинку органної та камерної музики Ірини Калиновської у Львові полонить красою своєї програми.

“Готична сюїта” Леона Боельмана – один з найбільш виконуваних органних творів XIX століття. За 16 років своєї композиторської діяльності Боельман створив понад 150 творів, з них більшість – для органа. Пізня романтика французької школи буде представлена також творчістю Шарля-Марі Відора. НАйвідоміший органний твір Ференца Ліста Прелюдiя та фуга на тему “В-А-С-Н” апелює до Йоганна Себастьяна, без якого, звичайно, неможливо собі уявити жодне свято органної музики.

Виконує:

Народна артистка України Ірина Калиновська – орган

Програма:

Й.С. Бах:

Прелюдiя та фуга до мiнор, BWV 546
Адажіо ля мiнор, BWV 564
Фантазiя та фуга соль мiнор, BWV 542
Хоральна прелюдiя "Liebster Jesu, wir sind hier", BWV 742
Ф. Ліст – Прелюдiя та фуга на тему “В-А-С-Н”
Ш.М. Вiдор – Двi частини з Симфонії № 5, ор.42 для оpгана соло:

- Allegro cantabile (II)

- Toccata (V)

Л. Боельман – "Готична сюїта":

- Iнтродукція. Хорал

- Готичний менует

- Молитва

- Токата

Про виконавицю:

Ірина Калиновська – солістка Національного будинку органної та камерної музики, Народна артистка України.

Закінчила Київську державну консерваторію ім. П.І.Чайковського по класах фортепіано (професор А.А. Янкелевич) та органа (професор А.М. Котляревський). Стажувалась у відомих майстрів за кордоном: В.Шетеліха (Німеччина), Ф.Клінди (Словаччина), Л.Дігріса (Литва), Л.Кремера (Німеччина), неодноразово брала участь у міжнародних фестивалях та конкурсах. У 1982 році стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу органістів, на якому їй було присуджено спеціальний приз за краще виконання творів радянських композиторів.

Працювала органісткою у Кам'янець-Подільському історичному музеї-заповіднику, Хмельницькій обласній філармонії, Київському театрі поезії. З 1983 року вона – одна з ведучих органісток України, солістка Національного будинку органної та камерної музики. У 1996 році їй присвоєно звання Заслуженої артистки України, у 2009 – Народної артистки України.

Артистка неабиякого виконавського темпераменту й високого професіоналізму, Ірина Калиновська вільно орієнтується у багатогранній стилістиці органної музики різних епох. Різноманітний та цікавий репертуар органістки охоплює широкий діапазон творчості від старовинних майстрів до музики сучасників.

Не обмежуючись сольними концертами, артистка часто виступає в ансамблях із вокалістами та інструменталістами, , а також з камерними та симфонічними оркестрами. Гастролює в Україні та закордоном (Італія, Німеччина, Польща, Фінляндія, Англія, Словаччина, Чехія, країни Балтії та інші). Має численні аудіозаписи.

Зверніть увагу, що у зв'язку з правилами карантину кількість квитків обмежена та діє масковий режим!

//вікові обмеження: ~7+//

Залиште свій відгук

Дивіться також