Любомир Мельник

постер Любомир Мельник
Трамвайне Депо ( вулиця Городоцька, 181, Львів, )
21:00

Безперервне звучання – так називає свою техніку гри на фортепіано Любомир Мельник. Він визнаний найшвидшим піаністом у світі і ніхто досі не побив рекорд, встановлений Мельником в Швеції у 1985 році.

Творчість Любомира Мельника дотична із фахом “філософія”, яку він здобув в Кінгстонському Університеті (Канада). Адже гра  піаніста співзвучна із глибоким зануренням в простори Всесвіту. Це водночас медитація та стан невпинного руху в потоці музичних вібрацій. Як філософ та композитор  методику своє гри Мельник виклав в трактаті “Відкритий час: мистецтво безперервної гри”.

Концерт Любомира Мельника в рамках фестивалю LvivMozArt  відбудеться на основній сцені – Mozart Arena в серці міста. Це можливість приєднатись до мистецьких експериментів піаніста просто неба пізно ввечері, відчувши магнетизм фортепіанного соло.

Любомир Мельник народився в Мюнхені в родині український емігрантів з Коломиї.

Невдовзі після народження сина, сім’я переїхала до Вінніпегу. У 1970-х Любомир Мельник переїжджає в Париж, де пише музику до хореографічних композицій для Паризької Опери. Музикант співпрацював з французькими хореографами та композиторами зі всього світу. У своїй композиторській творчості часто звертався до українських коренів. Твір “Poslaniye” присвячене загиблим від комуністичних репресій українцям, покладений на поему Тараса Шевченка “І мертвим, і живими, і ненародженим землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє”.

А твір “A Portrait Of Petlura On The Day He Was Killed” присвячений постаті Симона Петлюри.

Дискографія піаніста налічує 22 CD з унікальною музикою, в тому числі і в співпраці з українськими музикантами. Любомир Мельник з успіхом гастролює Північною Америкою, Європою, активно концертує в рідній Україні.

Залиште свій відгук

Дивіться також