Mozart BirthDay. Три Моцарти

постер Mozart BirthDay. Три Моцарти
м. Львів, вул. Чайковського, 7
, ,
28-29.01-19:00, 30.01- 18:00
Квитки можна придбати в касі філармонії. Вартість квитків 150 - 300 ₴

Саме в січні відомий на весь світ композитор Вольфганг Амадей Моцарт святкує свій День Народження!

Відзначаймо його разом

Львівська національна філармонія підготувала серію концертів, присвячених музиці віденського класика!

Другою подією стане авторський проєкт Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова”“Три Моцарти”. Святковий концерт за участі колективу та солістів цілком складатиметься із творів трьох Моцартівбатька – Леопольда, який був чудовим музикантом, композитором та, без сумніву, прекрасним менеджером, сина – Вольфґанґа Амадея, одного із найпопулярніших композиторів сучасності, та внука – Франца Ксавера, або львівського Моцарта, адже більшу частину він жив і творив саме у цьому місті!

«Miserere mei, Deus» італійського композитора та священника Грегоріо Аллегрі відкриє святкову подію! Саме з цим твором пов’язана легендарна історія з життя ще маленького Моцарта.

Довгий час партитура цього твору була «засекречена» і недоступна для широкої публіки, оскільки Ватикан зберігав єдиний його рукопис та бажав зберегти секрет шедевра в таємниці. Копіювання «Miserere» було забороненим під загрозою відлучення від Церкви. До партитури мали доступ тільки музиканти, що виконували його один раз на рік в Сікстинській Капелі.

Доступ до твору широка публіка отримала завдяки юному Вольфгангу Амадею Моцарту, який відвідав з батьком Ватикан 1770 року. 14-річний Моцарт, який почув виконання «Miserere», запам’ятав його цілком на слух і точно записав з пам’яті, таким чином створивши першу нелегальну копію.

Залиште свій відгук

Дивіться також