"ОБРАЗИ РИМУ В ОФОРТАХ ПІРАНЕЗІ"

постер "ОБРАЗИ РИМУ В ОФОРТАХ ПІРАНЕЗІ"
м. Львів, вул. Коперника, 15

щотижня в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Вернісаж: 15 листопада о 18:00

Виставка Образи Риму в офортах Піранезі вперше познайомить глядачів з творами найвидатнішого гравера італійського мистецтва ХVІІІ ст. Джованні Баттіста Піранезі зі збірки фонду графіки Львівської національної галереї мистецтв.

На експозиції будуть представлені офорти з відомого альбому «Види Риму» («Vedute di Roma». 1748-1778), який багаторазово перевидавався як при житті художника, так і після його смерті та приніс граверу європейську славу.

«Види Риму» Піранезі – це своєрідні архітектурні капрічо, це фантазії на тему Риму. Зображаючи види міста на своїх гравюрах, художник поєднував реальність з романтичним вимислом: він змінював пропорції та перебільшував масштаби знаменитих будівель, надаючи їм більшої переконливості, міняв їхнє місцезнаходження. Створював нові, часом неможливі в реальності ракурси, в яких велична будівля постає ще більш грандіозною; додавав неіснуючі об’єкти, використовував експресію різких контрастів світла і тіні. Він наче міфологізував кожну будівлю і його Рим ставав грандіознішим, ніж він був насправді. Але при цьому художник завжди залишався точним в передачі деталей і структури зображених будівель, так що його гравюри і досі використовують як ілюстрації в академічних історіях архітектури.

За героїчний пафос та дивовижну живописність його офортів, Піранезі назвуть «Рембрандтом руїн і архітектури».

Залиште свій відгук

Дивіться також

«Метафоричний реалізм Миколи Кумановського»


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Тонкі сни


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
19:00
Міжнародна виставка «Деревообробка 2020»


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Виставка Оксани Федчишин "TETRIS"


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Відкриття 16 січня о 18:00