ПЛАТІЖ. Таїна одного твору. Жорж де Ла Тур

постер ПЛАТІЖ. Таїна одного твору. Жорж де Ла Тур
Львів, Палац Потоцьких, вул. М. Коперника, 15
+38 0322 616 442

щотижня в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Вернісаж: 15 січня о 17:00

Лотаринзький художник Жорж де Ла Тур (1593–1652) – виняткова особистість, адже за своїм мистецьким рівнем, широтою думок, гуманістичною позицією та сміливістю суджень його прирівнюють до найвищих досягнень світової культури свого часу.

Невідомо коли, де і у кого навчався де Ла Тур. Його творча манера сформована під впливом низки художніх явищ: образів лотаринзької середньовічної скульптури, маньєристів «школи» Фонтебло, художньої культури Північних Нідерландів та Італії, зокрема Мікеланджело Мерізі да Караваджо.

На сьогодні збереглись 32 твори Жоржа де Ла Тура. Декілька з них підписані й жоден достовірно не датований, однак усі до одного є гордістю і прикрасою кращих музеїв світу. В Україні є лише одна робота художника і зберігається вона у Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького.

Справжня назва картини невідома, точаться дискусії довкола її сюжету, навіть час створення роботи коливається від 1620-х до 1640-х років. Водночас твір залишається важливим ключем до численних загадок, пов’язаних з лотаринзьким художником.

То ж запрошуємо до Палацу Потоцьких подивитися на справжній шедевр Жоржа де Ла Тура і спробувати зрозуміти, про що йдеться. Тим більше, що після реставрації відкриваються речі, яких до цього часу ніхто не бачив, а тому і не осмислював.

 

Біографія та творчий шлях де Ла Тура відомі дослідникам ще не вповні. Він народився 1593 року в містечку Вік-сюр-Сель у родині пекаря. В 1617 році одружується і через деякий час переїжджає до Люневіля – майбутньої резиденції герцога Генріха ІІ, а через три роки отримав від нього титул придворного художника.

Час, у якому жив і творив Жорж де Ла Тур, був надзвичайно складним. Лотарингія перетворена на театр військових дій, епідемій чуми, голоду. У 1638 році пожежа знищила Люневіль і нищівний вогонь поглинув чимало полотен живописця. Є згадка 1639 року про перебування Ла Тура в Нансі: переїхав тимчасово, чи на постійно, невідомо.

Художник відійшов у Вічність 30 грудня 1652 і повернувся із забуття лише у ХХ столітті.

Виставка триватиме  з 15 до 26 січня 2020
Вернісаж: 15 січня о 17:00
Львів, Палац Потоцьких, вул. М. Коперника, 15

Куратор виставки – Оксана Козинкевич

Залиште свій відгук

Дивіться також

Ділова репутація - сучасний капітал бізнесу


16 липня 2020 (четвер), 9:30-17:00
Відкриття виставки "Amour Propre" Миколи Курилюка


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
18:00
Місяць авторських читань 2020


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Відкриття персональної виставки Бєскова - «Діва»


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Відкриття виставки відбудеться 05.07 о 16.00.