Шедеври симфонічної музики. Моцарт. Гріг

постер Шедеври симфонічної музики. Моцарт. Гріг
м. Львів, вул. Бандери, 8
19:00

Легендарна 40 симфонія Вольфганга-Амадея Моцарта та блискучий фортепіанний концерт Едварда Гріга – два світові шедеври звучатимуть у виконанні Луганського філармонійного оркестру під дириґуванням Вадима Яценка. Цей вечір симфонічних легенд варто відвідати!

Симфонія №40 – одна з найвідоміших симфоній Вольфганга Амадея Моцарта, написана в 1788 році. Ця симфонія є другою з трьох останніх симфоній композитора, створених протягом шести тижнів літа того ж року. Вона відзначається своїм драматизмом, виразністю та мелодійністю. Тут ви знайдете все – від тривоги і напруження до спокою і роздумів.

Концерт для фортепіано з оркестром ля мінор – єдиний фортепіанний концерт норвезького композитора Едварда Гріга, який він написав у 1868 році, коли йому було всього 24 роки. Це один з найвідоміших і найчастіше виконуваних творів у фортепіанному репертуарі.

Унікального колориту цій музиці надає використання норвезьких народних мелодій. Друга частина відзначається своєю ніжністю і мелодійністю, що контрастує з енергійними зовнішніми частинами.

Ми почуємо цей блискучий твір у виконанні солістки Меланії Макаревич та симфонічного оркестру Луганської філармонії. А дириґуватиме цього магічного вечора Вадим Яценко.

Запрошуємо насолоджуватися улюбленою класикою, яка зцілює душі та дарує сили.

 

Виконавці:

Меланія Макаревич – фортепіано

Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії

Вадим Яценко – дириґент

 

Програма:

Вольфганг Амадей Моцарт – Симфонія № 40, соль мінор, KV 550

- Molto allegro

- Andante

- Menuetto ― Trio

- Allegro assai

 

Едвард Гріг – Концерт для фортепіано з оркестром ля мінор (солістка – Меланія Макаревич)

- Allegro molto moderato

- Adagio

- Allegro moderato molto e marcato

 

Тривалість: близько години

 

Про виконавців:

Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії був створений понад 80 років тому і став ключовим осередком музичного життя регіону. Протягом 1960-80-х років на сцені філармонії ставили відомі опери, такі як "Травіата" Джузеппе Верді та "Севільський цирульник" Джоаккіно Россіні. Оркестр завжди приділяв велику увагу українській академічній музиці, популяризуючи твори видатних українських композиторів, таких як Андрій Штогаренко, Мирослав Скорик, Ігор Карабиць та багато інших.

У 1990-ті роки оркестр успішно гастролював Україною, а з 1999 року розпочав міжнародні турне, виступаючи в Італії, Іспанії, Австрії, Швеції, Бельгії, Франції, Німеччині, Данії, Японії, Китаї та Норвегії. У 2002 році колектив очолив австрійський диригент і композитор Курт Шмід, завдяки якому почався новий етап розвитку оркестру. У 2006 році симфонічний оркестр отримав звання "Академічний".

Після початку війни на сході України в 2014 році оркестр був змушений переїхати до Сєвєродонецька. Завдяки зусиллям директора Ігоря Шаповалова колектив швидко відродився, відновив співпрацю з видатними митцями і диригентами України та Європи.

З початком повномасштабної війни росії про України керівники Львівського органного залу Іван Остапович і Тарас Демко запропонували оркестру евакуюватися до Львова, де він тепер і дотепер, будучи релокованою культурною інституцією. Луганський оркестр регулярно дає концерти у Львівському органному залі, даючи успішні концерти, виконуючи нові програми, прем'єри творів українських композиторів та співпрацюючи з хором, органістами та вокалістами.

Оркестр у різний час працював з видатними дириґентами, серед яких: Карл Еліазберг, Натан Рахлін, Стефан Турчак, Володимир Кожухар, К. Етті (Австрія), Ф. Моргенштерн (Німеччина), В. Ленардс (Бельгія), О. Трглік (Словаччина), Д. Клайн (США), Курт Шмід (Австрія), Євген Тутевич (Україна), П'єр Піхлєр, Назар Яцків (Німеччина), Богдан Пущак (Україна), Хосе Вісенто Перес (Іспанія), Вінстон Фогель (США), Лучано Камарго (Бразилія), Такуя Шигешита (Японія), Робін Енгелен (Німеччина) та інші.

Записи виступів оркестру постійно публікуються на YouTube-каналі Ukrainian Live Classic, що дозволяє ширшій аудиторії насолоджуватися їх музикою​.

Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії став активним, помітним і одним з ключових мистецьких колективів в українській культурі та важливим учасником культурного життя Львова. Він також допомагає зберігати осередок культури тимчасово окупованого регіону, звідки походить.

Залиште свій відгук

Дивіться також