Вечір скрипкової музики

постер 	Вечір скрипкової музики
м. Львів, вул. Бандери, 8
17:00

Літніми днями українські міста нагадують не стільки кам’яні джунглі, скільки посушливу пустелю. Прогулянки під полудневим серпневим сонцем усе ще не дуже вдала ідея. Натомість, радимо сховатися від спеки в музичному оазисі Львівського органного залу. Концерт скрипаля Льва Менцінського і піаністки Роксоляни Кіт продемонструє свіжий погляд на українську і зарубіжну класику, палкими будуть лише емоції виконавців на сцені та оплески у глядацькій залі.

 

Виконавці:

Лев Менцінський – скрипка

Роксоляна Кіт – фортепіано

 

Програма:

Роберт Шуман – Фантастичні п'єси

Франц Крейслер – “Lotus Land”

Едвард Гріг -Соната для скрипки та ф-но  Op.8 №1

Станіслав Людкевич – Голосіння

Пабло Сарасате – “Zigeunerweisen”

Мирослав Скорик – Карпатська рапсодія

 

Тривалість: 70 хв.

 

Про виконавців:

Лев Менцінський – талановитий український скрипаль. Його гра вражає музичною виразністю та технічною досконалістю. У віці лише 18 років зарекомендував себе як один з яскравих артистів нового покоління.

Прагне зробити класичну та сучасну музику більш доступною для широкої аудиторії слухачів.

Лауреат національних та міжнародних конкурсів, зокрема ХІІ Всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів  "Класичний мередіан", ХІІІ Всеукраїнського конкурсу скрипалів "Класичний мередіан" та лауреат І ступеня Міжнародного конкурсу скрипалів "Обрії класики", II Міжнародного конкурсу скрипалів "Odesa Music Olymp".

Активно виступає як соліст і камерний музикант на багатьох фестивалях, включаючи “KarpatyART”, "Czwartkowe Wieczory z Muzyka Kameralna" (Іновроцлав, Польща), “Ніч у Львові”(Львів, Україна) та ін.

Стипендіат німецького мистецького фонду "Michael Stricharz Foundation Dall‘Arco Hamburg".

Брав участь у майстер-класах професора Олега Криси та народної артистки України Богдани Півненко.

У співпраці з молодою піаністкою Роксоляною Кіт підготував до випуску свій перший диск "Камерні твори для скрипки і фортепіано знані і не дуже...", презентація якого відбудеться в 2022 році.

Окрім сольних та ансамблевих виступів, Лев Менцінський разом з братом – диригентом і віолончелістом Модестом Менцінським, є активним учасником ініціативи “Музика молоді”, що дозволяє студентам вітчизняних закладів виступати соло на концертних майданчика України. Є одним із засновників ансамблю солістів "LVIV SOLO" з котрим постійно концертує.

 Народився у Львові. Навчався у Львівській спеціалізованій музичній школі ім. Соломії Крушельницької  в класі скрипки викладача Олесі Менцінської.  Згодом в 2019 році розпочав навчання у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка в класі скрипки професорки, народної артистки України Лідії Шутко, клас камерного ансамблю професорки, заслуженої артистки України Олени Пилатюк.

Грає на скрипці, яка була створена в 1812 році італійським майстром Стефано Барбєріусом. На цьому інструменті зробив численні студійні відео та аудіо записи творів сучасних та класичних композиторів.

 

Роксоляна Кіт – піаністка молодої генерації, яка володіє дотиком, інтелектом і здатністю дивувати. Її виконання перлин українських мініатюр розширяють горизонти та розуміння фортепіанної літератури.

Лауреатка національних та міжнародних конкурсів, серед яких перша премія Всеукраїнського конкурсу імені Бориса Лятошинського (2018, Харків), друга премія на фестивалі-конкурсі «Нейгаузівські музичні зустрічі» (2019, Кропивницький), перша премія на Всеукраїнському конкурсі «На Батьківщині Василя Барвінського» (2019, Тернопіль).

Працює культурною менеджеркою у проєкті “Tandem Ukraine” та в якості асистента літературного центру імені Шмуеля Агнона (Бучач, 2018 р.), XV Міжнародного піаністичного форуму “Bieszczady bez granic” в місті Сянок (Польща, 2020 р.). Брала участь у проєкті “Ковчег: Україна” під керівництвом Оксани Линів (у складі оркестру 2020 р.) та навчальній програмі “Майстерня практиків культури” Українського католицького університету (2021 р).

Засновниця музичної спільноти “Плятформа 1\5”, а також авторка статей для музичного медіа “The Claquers”.

 У співпраці з молодим скрипалем Левком Менцінським підготувала до випуску свій перший диск "Камерні твори для скрипки і фортепіано знані і не дуже...", презентація якого відбудеться в 2022 р.

Народилася в місіті Бучач (Тернопільська обл.), де і здобула початкову музичну освіту у класі фортепіано викладача Галини Ревеги. Згодом продовжила навчання в Тернопільському музичному коледжі імені Соломії Крушельницької у класі фортепіано викладача Лесі Корній. У 2019 році розпочала навчання у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка у класі фортепіано професорки, народної артистки України Оксани Рапіти, клас камерного ансамблю викладача, заслуженої артистки України Наталії Пелех.

 

Просимо мати з собою документ, що посвідчує особу.

У разі оголошення повітряної тривоги під час концерту його буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

Залиште свій відгук

Дивіться також