Вернісаж виставки Влади Ралко «Київський щоденник»

постер Вернісаж виставки  Влади Ралко «Київський щоденник»
у Музеї Івана Георгія Пінзеля Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького площа Митна, 2.

щотижня в Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
вт-пт 11:00-17:00 (каса до 16:30) сб-нд 10:00-18:0

Цикл робіт на папері «Київський щоденник» складається з майже 400 малюнків, виконаних аквареллю та кульковою ручкою. Роботу над серією було розпочато разом із першими подіями Українського протесту 2013 року в Києві – звідси народилася назва проекту, виконаного у формі, близькій до щоденникових записів.   

 

Авторка пише: «Коли я починала малювати "щоденник", звісно ж, я не знала, коли закінчу. Спочатку аркуші датувалися 2013–2014 роками, пізніше датування було змінене на 2013–2015 роки. Я зрозуміла, що малювання серії вичерпує себе та починає добігати кінця, коли події пішли по колу. Один і той самий малюнок ставав актуальним по кілька разів, реальність почала їсти сама себе. Було таке враження, ніби люди проштрикнули дірки до світла і крізь них на деякий час освітили речі. Наразі ці шпари загоюються, немов рани, аби ми знов поринули в темряву "скорботної нечутливості"». 

 

Остаточне датування «щоденника» – 2013-2016 рр. Перші малюнки серії було показано на персональній виставці «Білії листи» в Києві, у Карась галереї в 2014 році. «Київський щоденник» жодного разу не було показано повністю, натомість окремі малюнки виставлялися в рамках багатьох виставок, а саме в київських музеях Шевченка та Тичини, у Національному художньому музеї, Музеї сучасного мистецтва у Варшаві, музеях Відня, галереї Арсенал у Білостоці, галереї Лабіринт у Любліні, у Бункері в Чернівцях тощо. Мистецьке об’єднання ЧервонеЧорне в Києві видало альбом «Київський щоденник», де задокументовано весь цикл та його історію і збережено послідовність виконання малюнків.  

 

У Музеї Івана Георгія Пінзеля експонується частина циклу, яку навесні минулого року було показано на виставці «Перманентна революція» в Музеї Людвіга у Будапешті. 

 

Куратор Андрій Рибка 

 

Довідка. Влада Ралко – українська художниця. Учасниця авторитетних міжнародних і національних виставок сучасного мистецтва. У 2001 отримала премію Всеукраїнського трієнале живопису. Член Національної спілки художників України. Вирізняється авторським «міцним» кольором і експресивною манерою живопису.   

 

Виставка триватиме до 18 червня. 

Залиште свій відгук

Дивіться також

театральний фестиваль "Золотий лев на вулиці-2020"


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Річна програма: письменницька майстерність


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
ОСІННІЙ БУДІВЕЛЬНИЙ ФОРУМ 2020


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд