ВИСТАВКА "СИНАТРОПИ"

постер ВИСТАВКА "СИНАТРОПИ"
м. Львів, вул. Бандери, 8

щотижня в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
25 грн

Синантроп ( вид, організм) – вид, здатний до формування життєздатних популяцій в урбаністичному середовищі, вид, який знайшов особливо сприятливі для себе умови життя в штучному, напівприродному та зміненому світі.

 

Виставка досліджує красу синантропів – голубів, що є носіями особливого виду ніжності та краси,  здатність голубів бути носіями гармонійних форм і ліній, їх невидимість, прозорість, ефемерність голубиного (а одночасно і людського) життя. Краса переплітання ліній крил та пір’їн голубів, чий розвиток, життя та смерть  відбувається на міських площах, дахах, щілинах, піддашшях, занедбаних балконах.

Великі малюнки вугіллям досліджують красу істоти, що живе в місті. Невидиму та навіть часом ненависну для містян присутність.  Існування, де народження, травми, небезпеки, смерть і, в той же час, повне свободи ніким не санкціоноване  життя  проходить на тлі міських пам’яток, підвіконь, балконів,  голів скульптур, які покриваються ненависними для людей плямками випорожнень. 

Пристрасна концентрація краси, невинності, чистоти в поєднанні зі вседозволеністю і еволюцією пристосуванців.

Ці роботи – результат уважного спостереження  художниці за однією зграєю. За видом, який у кращому випадку в містах не помічають, а в деяких містах навіть іде боротьба з його існуванням.

Великі малюнки вугіллям, є триб’ютом голубам Пабло Пікассо, і водночас реальними портретами голубів зі зграй, які вивчає художниця. Голубів, що схожі на людей, бо живуть в умовах міста так само штучно, як і люди – невибагливий вид, який пристосувався до несприятливих умов міста.  Адже голуби – це неперевершені  синантропи.

Існує контраст – між ідеальним образом голуба, символом миру та краси, який безжурно живе в голубнику – «голубиному раю» - та вільному незалежному життю в зграї, в світі смітників і міських відходів. Контраст між вишуканою рафінованою красою ліній  махових  пірї’н,  яку вони зберігають і в голубнику (де впорядкованість, чистоту, режим годування), і вільному існуванні, які є однаково неприродніми для голубів умовами. В одному випадку режим голубника, де власник дбає про тебе, але обмежує свободу. В другому — життя у вуличній зграї, де ти щодня купаєшся в бензиновій калюжі, спиш у скловаті на запилених технічних поверхах та втрачаєщ пальці на ногах, які заплутуються в лахмітті та волосинах.  Вплив середовища невпинний – свинець від вихлопів автомобілів, який голуби поглинають разом з водою калюж, накопичуються в їх організмах і пір’ї (і в нашому організмі теж). Це істоти, що поглинають відходи міста, і взамін продукують абсолютну непомітну красу, це вид, що пристосовується до дедалі більш безжального міського середовища, до світу, де стає все менше трав, де в перспективі практична відсутність дерев, а смітники  щохвилини переповненюються відходами.
Оксана Садовенко народилася в місті Києву 1988 року. 2012 році закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури. Голуби – найважливіша тема для художниці, над якою вона працює довгий час.

Вхідний квиток - 25 грн. У вартість квитка входить відвідування Органного залу.

Виставка діє з 2 по 31 серпня щодня з 13:00 до 19:00.

Вхідний квиток у Галерею Органного залу діє протягом одного дня.

Зверніть увагу, що у зв'язку з правилами карантину кількість квитків обмежена та діє масковий режим!

Про карантинні обмеження та інше:

Постанова Кабінету Міністрів # 392 від 20 травня 2020 року (зі змінами від 8 липня 2020 року) - щодо послаблень в галузі культури

Протокол # 30 Обласної комісіі ТЕБ і НС - «Діяльність закладів культури з наповненістю понад 50% стаціонарних розміщених місць для сидіння та/або більше однієї особи на 5 кв.м»

 

Залиште свій відгук

Дивіться також

Виставка "Байдуже" Жанни Петренко у "Квартирі 35"!


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
«Мирон Кипріян. Життя проведене в театрі».


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
РОСТИСЛАВ ЛУЖЕЦЬКИЙ «НАЙДОВШИЙ РІК»: ЖИВОПИС


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд