Виставка творів Народного художника України Михайла Демцю

постер Виставка творів Народного художника України Михайла Демцю
м. Львів, пр. Свободи 20

З 23 жовтня по 6 грудня 2020 року в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) експонуватиметься виставка Народного художника України Михайла Демцю.

Михайло Демцю – талановитий український митець, ім’я якого широко відоме в Україні та за її межами. Його авангардне, національне малярство – це противага чужому, нерозпізнаваному, космополітичному. Михайло Демцю – не буденна особистість, яка торує свій самостійний шлях в мистецтві. Його чарівні краєвиди, які випромінюють животворні сонячні промені, оптимістичні й розкішні натюрморти, жіночі ліричні образи, портрети, автопортрети, жанрові композиції, в яких відверто звучать національні українські мотиви, можна оглянути в музеях, галереях та виставкових залах. Вони прикрашають колекції відомих колекціонерів. Митець багато подорожує світом, але основні свої роботи створює і залишає тут, на рідній йому Україні.

Митець полюбляє писати чистими, незмішаними фарбами, які вражають своїм дивовижним, непередбачуваним колоритом. Михайло Демцю любить фарбу в усій її свіжості та яскравості. Дослідивши традиційну українську ікону на склі, вітражі львівської сецесії, закарпатську школу малярства, художник добре знає як впливає на глядача чистий колір. Творець мислить кольором, кольором будує форму, вкладаючи в широкі, пружні, виразні, енергійні, сміливі, віртуозні мазки всю силу емоційного хвилювання, надаючи творам експресії і внутрішньої динаміки. Працюючи швидко і навально, художник впевнено ліпить форму, але при цьому вдається до часткової її деформації. Живопис творів автора темпераментний і соковитий.

Залиште свій відгук

Дивіться також