Виставковий проєкт «Мудрість, як зброя».
щотижня в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд



З нагоди відзначення 300-річчя від дня народження видатного українського філософа-містика, письменника, педагога, богослова, мандрівника Григорія Савича Сковороди 9 листопада у Львівському музеї історії релігії презентували виставковий проєкт «Мудрість, як зброя».
Проєкт реалізовано за грантової підтримки Українського культурного фонду, спільно з Громадською організацією «Екологія. Культура. Мистецтво», Львівським музеєм історії релігії. В основі задуму виставки – візуалізувати духовну спадщину філософа, спонукати відвідувачів музею замислитись над глибиною його думки, озброїтись сковородинівською мудрістю, яка б
полегшила сприйняття викликів воєнного часу, а художників до переосмислення його творчості і прочитання творів через сучасне мистецтво.
Куратор – Софія Каськун, старша наукова співробітниця ЛМІР.
До проєкту долучилися художники з різних куточків України: Одеси, Харкова, Києва, Коломиї, Тернополя, Городка, Брюхович, Львова.
Представлено твори живопису, графіки, декоративного і сучасного мистецтва. Усього – 22 роботи заслужених і народних митців, молодих художників і їхніх викладачів. До кожної картини запропоновано тригер (власні вислови або вислови Сковороди, які давали поштовх до створення картини). Це допоможе відвідувачу познайомитися не тільки з художниками, які працювали
на тему Сковороди, а й цитатами Сковороди, дізнатися більше про нього. Цікавою є виставка плакатів (58 робіт) студентів Київського національного університету культури і мистецтв, Харківської державної академії дизайну і мистецтв, Київського університету культури, присвячена Григорію Сковороді. А завдяки відомому українському каліграфу, авторові графічного стилю ПЦУ Олексієві Чекалю проєкт отримав ще й свій логотип.
Виставку можна оглянути до кінця 2022 року.
Залиште свій відгук