Виставка Романа Жука "Я все ж тебе кохаю... I still love you...".

постер Виставка Романа Жука "Я все ж тебе кохаю... I still love you...".
у Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького (палац Лозинського, вул. В. Стефаника, 3).
+38 0322 616 442
Відкриття відбудеться 8 вересня 2020 року о 16:00
постер 2 Виставка Романа Жука "Я все ж тебе кохаю... I still love you...". постер 3 Виставка Романа Жука "Я все ж тебе кохаю... I still love you...". постер 4 Виставка Романа Жука "Я все ж тебе кохаю... I still love you...".

"Що потрібно знати про художника Романа Жука? Що він народився у Тлумачі, дитинство провів у Коломиї. Що він вчився у Львові. Що він останні тридцять років мешкає в Амстердамі. Що він почав по-серйозному формуватися під час остаточної агонії першого концептуального модернізму, під час становлення антитрансценденталістського постмодернізму і сьогодні творить у часи агонії вже останнього — тобто постмодерну.

Жуку вдалося оминути відсторонену, якщо не цинічну, постмодерністичну іронію — а саме вона і є одним із найбільш визначальних маркерів та трендів постмодерну. Саме завдяки цій, закладеній у нього ще десь в коломиях, архаїці йому вдалося оминути рифи холодного до жаского постмодерну і, вхопившись у рятівне коло теплішого, більш о-людненого трансмодерну висадитися на незвідані досі береги метамодернізму. І саме в контексті метамодернізму йому прийдеться творити далі. І повертаючись до першої у цьому тексті тези — творчість художника Романа Жука є насправді дуже трепетним у метамодерному сенсі поверненням людського у всіх його вимірах у мистецький контекст після модерну і навіть після постмодерну. Йому вдалося обманути постмодерн — феноменально. І водночас його творчість це — повернення європейської традиції у її найкращому виконанні. В цьому останньому сенсі Роман Жук є мистцем не лише українським, бо так себе декларує, попри те, що тридцять років мешкає у Амстердамі, але насправді глибоко і закорінено европейським. Через нього на свій метамодерний спосіб промовляє як сучасність, сьогодення, так і традиція — від грецької архаїки до Мерилін Монро" (Тарас Возняк).

Чекаємо на Вас! Не забудьте взяти маски і хороший настрій.

Залиште свій відгук

Дивіться також

театральний фестиваль "Золотий лев на вулиці-2020"


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Річна програма: письменницька майстерність


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
ОСІННІЙ БУДІВЕЛЬНИЙ ФОРУМ 2020


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд