"Євангелісти Франца Гальса"

постер "Євангелісти Франца Гальса"
м. Львів, вул. Коперника, 15

щотижня в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд

 

Дорогі друзі, колеги!

Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького і Одеський музей західного та східного мистецтв мають честь запросити вас на виставку "ЄВАНГЕЛІСТИ ФРАНЦА ГАЛЬСА".

Франс Гальс (1580/81–1666) – один із найвидатніших живописців "Золотого століття" голландського мистецтва. Він увійшов до історії світового живопису як геніальний портретист, новаторство якого виразилось у вмінні створювати динамічні образи і передавати емоційний стан своїх героїв.

Експоновані у рамках цієї виставки шедеври –  «Євангеліст Лука» та «Євангеліст Матвій» – надійшли до збірки Одеського музею західного і східного мистецтва у 1920-их рр. Історія цих полотен заслуговує окремого детективу, до речі, фільм "Повернення Святого Луки" оснований якраз на реальних подіях, пов'язаних із останньою кражею "Святого Луки" з Одеського музею.
Ще два зображення інших євангелістів перебувають за кордоном: «Євангеліст Іоан» – в музеї Пола Ґетті в Лос-Анджелесі (США), «Євангеліст Марко» в ДМІМ ім. А. С. Пушкіна у Москві (Росія).

Одеські полотна становлять особливу художню й історичну цінність, оскільки демонструють, як виглядали твори великого голландця на начебто нетипові для нього сюжети, що дійшли до нас переважно у копіях. Формально будучи творами на релігійний сюжет, картини за своєю сутністю є портретами новаторськими і за народним типажем, і за віртуозною манерою живопису.

На відміну від своїх колег сучасників Гальс уникав поширеної лискучої фактури, гладкого нанесення фарби у своїх творах. Він підкреслював деталі і надавав своїм моделям жвавість завдяки видимим мазкам, лініям і великим кольоровим плямам. Ця техніка почала користуватися популярністю згодом, у ХІХ столітті, особливо серед імпресіоністів. 

 

"Яке задоволення розглядати роботи Франса Гальса, як же вони відрізняються від інших картин – більшості з них – де все так ретельно пригладжено і написано одноманітно", –  
писав Вінсент Ван Ґоґ у листі до свого брата Тео.

 

 

 Будьте як Ван Ґоґ, приходьте і розглядайте роботи Франса Гальса із задоволенням! 

Куратор виставки – Оксана Козинкевич

 


Адреса: Палац Потоцьких, вул. Коперника, 15

Години роботи:

Вівторок–п’ятниця 11:00–17:00
Субота–неділя 10:00–18:00
Понеділок – вихідний.

 

Організатори:
Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького
Одеський музей західного і східного мистецтва

 

Довідка. До ХVІІІ ст. ці полотна знаходились на батьківщині художника у Гарлемі, згодом декілька разів були перепродані на аукціонах у Гаазі та Амстердамі. 1773 р. «Чотири Євангелісти» внесли до каталогу Ермітажа, а 1812 р. полотна передали до церкви у Криму. Ймовірно, що в середині ХІХ ст. під час Кримської війни цикл розділили і до 1920 р. місце знаходження картин було невідоме.

Залиште свій відгук

Дивіться також

«Метафоричний реалізм Миколи Кумановського»


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Перша виставка Дереги


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
19:00
Тонкі сни


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
19:00
Міжнародна виставка «Деревообробка 2020»


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд