Йоганн Баптист Лампі Старший – мандрівний художник-універсал

постер Йоганн Баптист Лампі Старший – мандрівний художник-універсал
м. Львів, вул. Коперника, 15

щотижня в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Вернісаж: 16 травня о 17:00

Організатор: Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького

Партнер: Одеський музей західного і східного мистецтва

Куратори: Оксана Козинкевич, Ігор-Андрій Жук

Йоганн Баптист Лампі Старший був одним з найбільш заангажованих і високо поцінованих портретистів останньої чтверті XVIII-ХІХ століть, художником пануючих дворів та аристократії. Чотири країни вважають його своїм митцем. І це не дивно. Італієць за походженням, він осів у Відні, працював у Польщі та Росії. Портретів, намальованих ним,  не злічити. Лампі також розписував плафони, писав напрестольні образи в церквах та історичні картини. Його дар розвивався завдяки кропіткій праці.

Різні течії, які нуртували в мистецтві другої половини XVIII ст.  суттєво впливали на творчість Йоганна Баптиста Лампі Старшого, проте його живопис не втратив індивідуального характеру. Позаяк талановитий художник і сам мав надзвичайний вплив на мистецьке середовище Європи. Він залишив по собі цілу майстерню, однак ніхто не досягнув досконалості Вчителя.

Виставка портретів роботи Йоганна Баптиста Лампі Старшого зі збірок Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького та Одеського музею західного і східного мистецтва знайомить не лише з творчістю митця, а й з життєписами портретованих – аристократів та шляхтичів, багато з яких відіграли важливу роль в історії нашого краю.

Вперше буде показано портрет Йосифа ІІ – старшого сина Марії-Терезії фон Габсбург. При підготовці виставки дослідники з'ясували, що особа зображеного на відомому «Портреті чоловіка в червоному» – це тірольський художник Мартін Кноллер. Відвідувачі також зможуть побачити портрет дружини Йоганна Баптиста Лампі – Анни Марії, яка розділила зі своїм чоловіком неспокійну долю мандрівного художника і народила двох синів, котрі теж стали художниками.  

Залиште свій відгук

Дивіться також

Анархія. Між вулицею та інтер’єром


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
19 березня о 18.00 запрошуємо на відкриття виставки
Людмила Корж-Радько. Богдан Корж.

Виставка «Роботів Трансформерів»


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
з 10:00 по 22:00 годину
Міжнародна стоматологічна виставка «Дентал-Експо»


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд