Музей народної архітектури та побуту у м. Львові імені Климентія Шептицького / Шевченківський гай

м. Львів, вул. Чернеча гора, 1 [Карта]
Трамваях: № 2, 7, 10 Автобусах: № 5А, 18, 24, 29, 36, 39, 47А, 50, 102, 105, 110, 138, 147, 217А . Зупинка: Шевченківський Гай. Далі прямуйте вгору по вулиці Круп'ярській та Чернеча Гора. Пішки з Площі Ринок мальовничими шляхами старого міста. Прогулянка триватиме близко 40 хв (відстань 3 км).
10:00 - 18:00 (пн. - вихідний)
37723

В північно-східній частині древнього Львова, недалеко від Високого замку, у мальовничому парку, що зветься Шевченківський гай, знаходиться одна з найбільших перлин міста - Музей народної архітектури та побуту у Львові. Музей був створений за етнографічним принципом, у 1971 році, з метою порятунку пам'яток дерев'яної архітектури, предметів побуту і зразків народного мистецтва усіх історико-етнографічних груп Західної України, що сформувались наприкінці XIX - початку XX століття. Це Бойківщина, Лемківщина, Гуцульщина, Волинь, Поділля, Полісся, Буковина, Покуття, Закарпаття і Львівщина. Кожній з них присвячений окремий сектор мікросело, де поряд з житловими будівлями знайшли своє місце господарські, виробничі, сакральні. У об'єктах обладнанні відповідні інтер'єри, що дає відвідувачам повну картину життя, праці і відпочинку мешканців західноукраїнського села кінця XIX - початку XX століття. Сьогодні львівський скансен є одним з найбільших музеїв під відкритим небом в Європі. На території, що становить 36.5 гектарів, відтворено 110 пам'яток народної дерев'яної архітектури. Серед них хати, найстаріші з яких збудовані у 1749, 1792, 1812, 1846, 1860 роках, господарсько-виробничі споруди (водяний млин, вітряки, сукновальня, тартак, кузня, олійня). Цікавими є будівлі та споруди, які характеризують карпатське полонинське господарство та лісозаготівельний промисел.

Особливою окрасою та гордістю Музею є його храми. В Музеї їх налічеється сім, що є найбільшою добіркою сакральної архітектури у світових скансенах.

 Надзвичайно багатими є музейні фондосховища. В них зібрано майже 21 тис. експонатів. Це колекції одягу і тканин, меблів, музичних інструментів, кераміки, прикрас, ікон, предметів церковної атрибутики, тощо. Унікальною є збірка рукописів і стародруків, яка нараховує понад 120 експонатів. Музей став одним з найулюбленіших місць відпочинку львів'ян та гостей міста. Тут проводять фольклорні ярмарки, фестивалі народної музики, виступи народних колективів. У виставкових залах Музею можна познайомитись з творами митців, фондовими виставками. За більш як 40 років діяльності більше 3 млн. туристів з різних країн світу отримали незабутні враження від знайомства з Музеєм. Щороку його відвідує близько 150 тис. гостей.

27.12.2016р. проведено державну реєстрацію змін до назви Музею.

Тепер Музей офіційно має назву Музей народної архітектури та побуту у м. Львові імені Климентія Шептицького.



Показати на карті

Адреса: м. Львів, вул. Чернеча гора, 1

Залиште свій відгук