Музей зброї "Арсенал"

м. Львів, вул. Підвальна, 5 [Карта]
Понеділок, Вівторок 10-17:30 ,Середа- вихідний, Четвер - Неділя 10–17:30
2317

Відділ Львівського історичного музею.

Львівський міський арсенал – це яскрава пам’ятка фортифікаційно-оборонних споруд міста Лева. Ця фортифікаційна споруда є взірцем оборонної архітектури доби Ренесансу у Львові, адже зводилася ця двоярусна будівля впродовж 1554 – 1556 років. До міського арсеналу з різних сторін примикають Низький та Високий мури, які складали третю лінію оборони міста Львова та датуються XIV – XV століттями.
Сама ж будівля львівського арсеналу має прямокутну форму, вона зведена з каменю та має на північній стороні невелику восьмикутну башту. До слова, саме ця восьмикутна башта разом зі стінами першого поверху вважаються найдавнішими елементами будівлі міського арсеналу у Львові, адже ці прибудови датуються XIV століттям.
Шведська навала на початку XVІІІ століття зруйнувала львівський міський арсенал, однак досить швидко, впродовж двох років, його відновили. Варто згадати, що у XVІІІ столітті підземелля львівського арсеналу використовували як в’язницю для полонених гайдамаків та козаків. Один з казематів арсеналу виконував функцію камери тортур, водночас слугувавши житлом для міського ката.
На сьогоднішній день у приміщенні львівського міського арсеналу знаходиться музей зброї «Арсенал», який відкрив свої двері для відвідувачів у 1981 році після масштабної реставрації. У музеї «Арсенал» експонується виставка різноманітної зброї понад тридцяти країн світу. Музей зброї пропонує до уваги відвідувачів здійснити історичний екскурс у минуле та ознайомитися з численними взірцями холодної та вогнепальної зброї. Крім того, у музеї представлена яскрава колекція орденів та посуду, на якому зображено різноманітні військові атрибути.

Львовский городской арсенал - это яркая достопримечательность фортификационно-оборонительных сооружений города Льва. Это фортификационное сооружение является образцом военной архитектуры эпохи Ренессанса во Львове, ведь сводилась эта двухъярусная здание в течение 1554 - 1556 лет. В городской арсенала с разных сторон примыкают Низкий и Высокий стены, которые составляли третью линию обороны города Львова и датируются XIV - XV веками.
Само же здание львовского арсенала имеет прямоугольную форму, она возведена из камня и имеет северной стороне небольшую восьмиугольную башню. К слову, именно эта восьмиугольная башня вместе со стенами первого этажа считаются древнейшими элементами здания городского арсенала во Львове, ведь эти пристройки датируются XIV веком.
Шведское нашествие в начале XVIII века разрушила львовский городской арсенал, однако довольно быстро, в течение двух лет, его восстановили. Стоит вспомнить, что в XVIII веке подземелья львовского арсенала использовали как тюрьму для пленных гайдамаков и казаков. Один из казематов арсенала выполнял функцию камеры пыток, одновременно слугувавшы жильем для городского палача.
На сегодняшний день в помещении львовского городского арсенала находится музей оружия «Арсенал», который открыл свои двери для посетителей в 1981 году после масштабной реставрации. В музее «Арсенал» экспонируется выставка разнообразного оружия более тридцати стран мира. Музей оружия предлагает вниманию посетителей осуществить исторический экскурс в прошлое и познакомиться с многочисленными образцами холодного и огнестрельного оружия. Кроме того, в музее представлена ​​яркая коллекция орденов и посуды, на котором изображен разнообразные военные атрибуты.

 


Залиште свій відгук