Зоологічний музей ім. Бенедикта Дибовського

м. Львів, вул. Грушевського, 4 [Карта]
10:00 - 13:00 та 14:00 - 15:30 (ср., сб., нд. - вихідні)
5597

Зоологічний музей ім. Бенедикта Дибовського започатковано у Львові Бенедиктом Дибовським. Музей замає територію в одному з найдавніших корпусів Львівського університету на вул. Грушевського, буд. 4. У музеї екскурсії проводяться для усіх охочих.

Зали з експозицією і фонди музею займають близько 1/5 частини третього поверху будівлі біологічного факультету.

Експозиція та окремі експонати Музейної колекції використовувалися у проведенні малих практикумів із зоології безхребетних та хребетних тварин, великого практикуму із зоології, спецпрактикуму та спецкурсів: орнітологія, теріологія, етологія, зоогеографія, екологія (1-5 курс). На базі музею учні Львова та області готувалися до олімпіад з біології всіх рівнів, а також протягом двох років проводилась навчальна практика Львівського коледжу декоративного та прикладного мистецтва ім. І. Труша.

Фонди музею по праву презентують тваринний світ усіх континентів та всіх акваторій земної кулі. Особливої уваги заслуговують ентомологічні колекції: клопи і цикади Е.-Ф. Гермар а, метелики Європи - О. Штодінгера, жуки та метелики – А. Уляновського, метелики Галичини – С. К. Петруського, метелики Японії, Далекого Сходу, Паміру, Кавказу і Австралії – Л. Лясоти. Орнітологічна колекція охоплює понад 1000 видів птахів, що становить 1/10 від їх світового різноманіття.

До унікальних експонатів належить колекція колібрі та нектарниць, колекції зібрані М. Янковським, Б. Дибовським та Я. Грохмаліцьким на Далекому Сході, в Кореї, Південно-Східній Азії та Австралії, Південній Америці; колекції птахів України проф. Ф. Й. Страутмана та доц. Н. І. Сребродольської.


Залиште свій відгук