Ресторан "Szkocka"

Ресторан "Szkocka" – європейський ресторан у м. Львові з багатою історією та унікальною концепцією, яка полягає в приготуванні свіжого м’яса без додавання олії та жиру на розпеченому лавовому камінні. Приготування страв на розпеченому вулканічному камені забезпечує свіжий і здоровий спосіб готування. М'ясо обсмажується у власному натуральному соці. Ви можете самі обрати ступінь прожарки м’яса, а також відчуєте природний смак м'яса.

"Шкотська (Шотландська) кав’ярня" розташовувалась у Львові на проспекті Шевченка. 

В 1930-х роках вона стала улюбленим місцем застіль представників Львівської математичної школи. Улям, Штейнгауз, Мазур та інші викладачі Львівського університету та Львівської політехніки збиралися тут, щоб написати та розв’язати чергову математичну задачу. 

Безумовним лідером з поміж них був Стефан Банах. Спочатку вони писали формули на столах чи серветках, що дуже дратувало власника закладу. Але, за однією з версій, дружина Банаха (за іншою – один з офіціантів закладу) придбала для них велику записну книгу, яка в подальшому стала відома у світовій науковій спільноті, як «Шотландська книга». 

Починаючи з 1935 року, записи у ній велися включно до 1941 року, коли після наступу німецьких військ чимало професорів емігрували. 

Після війни оригінал книги Банаха перейшов до його дружини, а згодом – до сина. Сьогодні "Шкотська книга" є власністю Інституту математики Польської академії наук і зберігається в Центрі Банаха. 

В 1981 році з’явилась друга, відредагована версія книги, де відображений сучасний стан внесених в книгу математичних проблем.

Копія оригіналу "Шкоцької книги" зберігається в ресторані і кожен відвідувач має змогу поринути в історію разом з відомими математиками.


Фотогалерея


Новини


Послуги

КЕЙТЕРИНГ SZKOCKA

КЕЙТЕРИНГ SZKOCKA

Готель Атлас та ресторан Szkocka проводить та організовує виїзні фуршети, бенкети, каво-перерви. Індивідуальний підхід для кожного клієнта. Хороший сервіс та вишукана кухня за межами ресторану в будь якому місці Львова, чи за його межами. Більш детально за телефоном +380673742300 або за адресою пр. Шевченка 27. Будемо раді зробити Ваше свято смачним та колоритним!


Показати на карті

Адреса: м. Львів, проспект Шевченка 27

Відгуки 3

 
Смачна кухня і найголовніший плюс немає натовпу туристів. тому завжди швидко смачно і спокійно
 
Дякуємо що обираєте наш заклад. Сподіваюсь побачити Вас знову. гарного дня!

Залиште свій відгук