Львівський академічний духовний театр «Воскресіння»

м. Львів, пл. генерала Григоренка, 5 [Карта]
Щоденно
108063

Львівський академічний духовний театр “Воскресіння” був заснований у 1990 році режисером Ярославом Федоришиним, який закінчив Харківський інститут театрального мистецтва ім.. І.Котляревського в класі Всеволода Цвєткова та Московський Державний інститут театрального мистецтва в класі Анатолія Ефроса та групою акторів, які були запрошені в театр з різних театрів України.  19 грудня 1990 року театр вийшов на суд глядача з новою роботою "Чудо Св. Отця Миколая над Половчином" С. Перського. Це була дипломна робота Ярослава Федоришина. Вистава отримала несподіваний успіх. З цією виставою театр об'їздив багато місць, навіть такі, як віддалене село Турківського району, де ніколи не бував театр.Потім було "Благовіщення Марії" П. Клоделя, коли актори ледь не півсвіту підняли на ноги, поки отримали переклад Віри Вовк. Першою на Українській сцені була і "Юдита" Ф.-Х. Геббеля, "Каїн" Д. Байрона, "Гірські Велетні" Л. Піранделло. Одні з перших вистав ще 1991 року театр повіз на Міжнародний театральний фестиваль до Ченстохови (Польща). Митці заприязнилися з українським Фондом св. Володимира Великого, який очолює професор Володимир Мокрий. За його сприяння "Воскресіння" запросили до Кракова. Це був перший прорив у світ.Театр „Воскресіння” – це завжди експеримент на сцені і несподіванка для глядача,тому він має своїх прихильників у різних містах України та за кордоном. "Воскресіння" ставить такі вистави, які ніколи не йшли на українській сцені. Це правило стало традицією театру. Завдяки цьому він має успіх. За короткий час театр завоював прихильність публіки та театральної критики послідовним пошуком виразної театральної мови і конкретної сценічної форми. Відкриваючи українському глядачеві світову драматургію, яка ніколи не бачила світло рампи на Україні, театр крок за кроком розширює театральне світосприйняття публіки та актора. У театральних пошуках "Воскресіння" поєднались традиції психологічного театру та пошуки сучасних театральних форм.З 1992 року на базі театру “Воскресіння” відновлюється театральний фестиваль “Золотий Лев”. В 1994 році цей фестиваль набуває статусу Міжнародного і на сьогоднішній день являється одним з найяскравіших театральних форумів України.На сьогоднішній день театр «Воскресіння» - це один з найяскравіших колективів України, який грає 190 вистав на рік, з них 50-60 вистав – в різних країнах світу. Театр працює як на сцені, так і на вулиці. Вуличні вистави зачаровують своєю атмосферою, акторською грою та різноманітними ефектами, які впливають на глядача і заставляють його задуматись над тим прекрасним, що існує в нас і поза нами.Театр „Воскресіння” є членом міжнародного європейського мітингу (IETM) і асоціації міжнародних театральних фестивалів (IFEA).

     

Показати на карті

Адреса: м. Львів, пл. генерала Григоренка, 5

Відгуки 4

 
Ми любимо цей театр та його акторів за різноманітний репертуар, затишність і високий професіоналізм колективу театра. Вистави завжди чіпляють в саме серце, талановиті актори та режисери, цікаві декорації та музикальний супровід. . Яка пластика, які вокальні данні. Завжди з нетерпінням чекаємо на премьєри. Дякуємо Вам, Ви для нас найкращі!!
 
Жахливо. Були на виставі "Вечеря з дурнем" - відчули себе реально на вечері з дурнем, чи нас (глядачів) сприйняли за дурнів. Дурна постановка, багато повторів, мало змісту, нецікаво. Питання, що курив режисер. Актори неадекватно холили. Ми пішли після години перегляду (і не ми одні)...
 
Сподобалася вистава «Іфігенія в Авліді». Питання, які були актуальні 5 тис. років тому – залишаються актуальними і сьогодні. Майстерна гра акторів. Рекомендую подивитися.
 
Советую смотреть все спектакли... Следите за афишей! Актёры-талантливы, зал - уютный!

Залиште свій відгук