Львівський академічний обласний театр ляльок

м. Львів, пл. Данила Галицького, 1 [Карта]
(032) 235-58-32 (довідка)
Каса працює щодня, крім понеділка з 11.00 до 18.00, обід – 14.00-15.00.
170645

Події


Львівський театр ляльок – простір для дітей і дорослих 
Чому театр ляльок асоціюють тільки з дошкільним віком? Невже це мистецтво створене тільки для маленьких? А що, ляльки не можуть бути вишуканими та говорити на дорослі теми? Ці питання та виклики постали перед новою командою театру ще два роки тому. Наразі, театр активно працює, втілюючи нову стратегію розвитку, щоб довести протилежне… Від 3-х до 103-х – так характеризує вікову аудиторію нинішнього театру його керівництво. Загалом,  театр працює над тим, щоб не тільки оновити репертуар, а й зробити його максимально різноманітним та орієнтованим на розумного глядача.

 Починаючи від 2017-го року в репертуарі театру з’явилось п’ять нових вистав, зокрема «Знайдена лялька»: еко-мандрівка режисерки Ірини Ципіної, що розповідає дітям про глобальні екологічні проблеми, природу та вчить правильно сортувати сміття. «Золоторогий олень» - вистава Сергія Брижаня, у якій сплітаються неповторний карпатський фольклор та сучасна сценографія, за неї головна художниця театру Інесса Кульчицька отримала нагороду «Краща сценографія» на фестивалі «Схід – Захід» у Кракові. Низку нагород вистава виборола і на конкурсі «Прем’єри сезону». А також вистави «Витівки Лиса Микити» та «Таємниця Лісовичка» режисера Володимира Підцерковного та «Святкові сни» режисерки Яни Титаренко. 
Окрім цього, театр почав активно спілкуватись з своїми глядачами та проводити промо-акції, такі як «Сувора вечірка», присвячена дню батька та налагодженню відносин між батьками та дітьми, «Чаювання з ляльками» - захід-квест, де учасники змогли позмагатись між собою, взяти участь у майстер-класах з мистецтва з ляльковедення, а також «Міні арт-фест на площі Данила» - акція на підтримку реконструкції площі біля театру. Влітку 2018-го року вперше у театрі був організований літній табір для дітей, в якому впродовж 3-х тижнів дітлахи мали нагоду пройти експрес-курс «маленьких акторів театру ляльок», навчились виготовляти маріонетки, спробувати себе у ролі драматургів, режисерів та акторів-лялькарів. Театр працює над тим, щоб бути впізнаваним і мати власний стиль. Саме для цього був створений бренд-бук театру, якого відтепер театр дотримується у виготовленні друкованої та сувенірної продукції. Дизайнери театру зайнялись виготовленням нових афіш до вистав. Наразі, більшість з них – лаконічні, проте яскраві та цікаві, а головне – сучасні. В холі  з’явились портрети  колективу театру. Їх особливість полягає в тому, що є два варіанти фото – для дорослих та для дітей, де колектив театру злегка пожартував... 
На початку лютого 2019-го року, театр презентував оновлений сайт театру, який став чудесним подарунком від компанії Picsatic. На ньому можна знайти навігацію за хештегами, які поділяють вистави за віком, стилем та жанром, інформацію про працівників театру, історію будівлі, репертуар, інформацію про кожну виставу та посилання, де придбати квиток. Навесні театр планує відкриття малої сцени, яка готується для ще одного напрямку, такого, як «бейбі-театр». «Цей проект розрахований для дітей від 0 до 3-х років. Суть його в тому, що дітям нічого не заборонятимуть. Вони зможуть бавитися, зможуть взяти ляльку в руки, але при цьому буде присутній елемент гри театру, атмосфери, змін світла, звуку, безпечне середовище, де їх нічого не лякає. Адже зазвичай є стереотип, що вистави театру ляльок розраховані на аудиторію 3 -5 років. Ми вважаємо, що театр має бути цікавий, багатоплановий не тільки для дошкільного віку, а й для всіх вікових категорій. Той хто приходить має повністю віднайти в театрі своє естетичне та інтелектуальне збагачення», говорить директорка Львівського обласного театру ляльок Уляна Мороз. 
Також незабаром Львівський театр ляльок готується відкрити свою вечірню сцену. Зауважимо, що вистави на вечірній сцені в театрі йдуть, але у співпраці з «Театром у кошику». Тепер же, театрали активно працюють над ще однією прем’єрою «Танго смерті» за романом Юрія Винничука, якою і відкриють новий напрямок – лялькову вечірню сцену. 
Сучасний Львівський театр ляльок – це дивовижна скарбничка нових вражень, яка постійно поповнюється. Він вдосконалюється і стає ближчим до свого глядача, якого дуже любить і без якого не уявляє свого життя. 

 

 


Показати на карті

Адреса: м. Львів, пл. Данила Галицького, 1

Відгуки 10

 
Були з сім'єю недавно в театрі. Дуже задоволені. Гарна робота всього колективу. Дякую.
 
Ми зі сім'єю із великим задоволенням відвідуємо яВаш театр. Ви Молодці, що так гарно вмієте розвеселити діток. У нас після кожної вистави море гарних вражень. Дуже Вам дякуємо за вашу працю, любимо і цінуємо!!!
 
З якого віку потрібно дитині купувати окремий білет?
 
Зверніться за телефоном: (032) 235-58-32 (каса)
 
Були з донькою 6 років на виставі "Золоторогий олень": хоче ще) Акторів, що керували ляльками, було видно, але усі в образі, тому все органічно. Мені було цікаво спостерігати саме за акторами, грають пречудово. Дитина легко розуміє верхній шар історіі, але у виставі багато й образів, які можна розшифровувати: що це означає, а що цим хотіли сказати. Видовище тому дуже атмосферне. Тим, хто бажає ходити на Лиса Микиту і Оленя з дошкільнятами, раджу спочатку почитати ці твори, обговорити, познайомитись з героями. А з дворічними дітками - це взагалі золоте правило: книга-бесіда-театр. Були на 1 ряді, видно добре, голови не задирали; крісла зручні; музика не заважала. Вдячні за враження!
 
дякую за корисні поради
 
Відвідуємо із великим задоволенням.
 
Были первый раз с ребенком и нам очень понравилось. Ребенок смотрел представление "не отрывая глаза". Очень интересно, мы планируем туда ходить каждую неделю.
 
Відвідала театр з внуцею,весело і вистава сподобалася але є зауваження : темно біля гардеробу ,немає де сісти і холодно !
 
Відвідую театр з доцею регулярно, приємно бачити щирі посмішки в дітей! Щиро дякую колективу театру за їхню роботу!!! Завжди цікаво, весело і хочеться приходити ще і ще!

Залиште свій відгук