м. Львів, вул. Гнатюка, 11 [Карта]
Щоденно
144486

Перший український театр для дітей та юнацтва заснований у березні 1920р., у тодішній столиці України Харкові як «Театр казки» (офіційне відкриття – 21 березня 1921р.) Так було започатковано новий вид театрального мистецтва, який не мав аналогів у світовій практиці – театр для наймолодших глядачів. У створенні театру брали участь мистецтвознавець і драматург О. Білецький, композитори І. Дунаєвський, Д. Ямпольський, художники Б. Косарев, М. Акимов та ін. Згодом у театрі працювала ціла плеяда вихованців та соратників Леся Курбаса: Михайло Верхацький, Леонтій Дубовик, Фауст Лопатинський, Володимир Скляренко, Борис Тягно, а потім і їхні учні – Олександр Барсегян, Олексій Ріпко. У 30-х роках театр починає називатись за стандартним каноном Харківським театром юного глядача, а у 1938р. театру присвоєно ім’я М. Горького (у 1990р. за рішенням колективу театр отримав свою теперішню назву).

Після років Другої світової війни, які колектив у співпраці з трупою Київського театру юного глядача провів на Кузбасі, Казахстані, Узбекистані, у 1944р. театр переводять до Львова у приміщення колишнього єврейського театру.

У львівський період у театрі у різний час працювали такі відомі режисери як С. Данченко, В. Опанасенко, А. Куниця, М. Нестантінер, В. Козьменко-Делінде, А. Бабенко; тут розпочинав свій творчий шлях Р. Віктюк. У 1990р. від театру від’єдналась група акторів на чолі з Я. Федоришином, зорганізувавшись у театр «Воскресіння».

У 2016 році Перший український театр для дітей та юнацтва змінив назву  на Перший театр.

Первый украинский театр для детей и юношества основан в 1920г., В тогдашней столице Украины Харькове как «Театр сказки» (официальное открытие - 21 марта 1921г.) Так было положено начало новый вид театрального искусства, не имеющий аналогов в мировой практике - театр для молодых зрителей. В создании театра принимали участие искусствовед и драматург А. Белецкий, композиторы И. Дунаевский, Д. Ямпольский, художники Б. Косарев, М. Акимов и др. Впоследствии в театре работала целая плеяда воспитанников и соратников Леся Курбаса: Михаил Верхацкого, Леонтий Дубовик, Фауст Лопатинский, Владимир Скляренко, Борис Тягно, а затем и их ученики - Александр Барсегян, Алексей Рипко. В 30-х годах театр начинает называться по стандартному каноном Харьковским театром юного зрителя, а в 1938г. театру присвоено имя М. Горького (в 1990г. по решению коллектива театр получил свое нынешнее название).

После годы Второй мировой войны, коллектив в сотрудничестве с труппой Киевского театра юного зрителя провел на Кузбассе, Казахстане, Узбекистане, в 1944г. театр переводят во Львов в помещение бывшего еврейского театра.

В львовский период в театре в разное время работали такие известные режиссеры как С. Данченко, В. Опанасенко, А. Куница, М. Нестантинер, В. Козьменко-Делинде, А. Бабенко; здесь начинал свой творческий путь Г. Виктюк. В 1990г. от театра отсоединилась группа актеров во главе с Я. Федоришин, организовавшись в театр «Воскресение».Відгуки 3

 
Чудове місце. Досить часто ходимо сюди з колегами та беремо дітей.
 
Чому нема афіши на грудень?
 
Дуже хороший склад акторів за якими приємно спостерігати в кожній виставі, завжди набираюсь позитивних вражень і з нетерпінням очікую нових прем'єр!

Залиште свій відгук